Assassin’s Creed ‘in Savaş Güncellemesi ile Ne Değişti?

5 (100%) 1 vote

Assassin’s Creed serileriyle ilgili en uzun süredir devam eden şikayetlerden biri savaş oldu; daha iyi ya da daha kötüsü için. Bazı insanlar kuklacıyı eski serilerden kontrol etmeyi ve mekaniklerle savaşmayı sevmiyordu, bu yüzden Ubisoft bunu değiştirdi. Bazı insanlar yeni oyundaki yeni hitbox tabanlı savaş sistemini beğenmedi, dolayısıyla Ubisoft bunu değiştirmeye karar verdi. Son Assassin Creed Yunanistan’da ayarlanır, uygun bir şekilde başlıklı Assassin Creed: Odyssey oyuncuların savaş sırasında ellerindeki olacak taktik mekaniği ne tür düşmanları ve nasıl etkileşimde güncelleyerek yepyeni bir seviyeye mücadele sürecek.

Savaş, daha tartışmalı değişikliklerden biriyle başlıyor ve o da kalkanların kaldırılması. Doğru; Bir kalkan kullanarak engelleyemezsiniz. Artık Assassin’s Creed: Origins’de olduğu gibi engellemek yerine kaçmak zorundasınız.

Engelleme seçeneğine sahip olmayı ve daha savunmacı bir şekilde oynamayı sevdiyseniz, bu seçenek kaldırılır. Ubisoft , kaplumbağa tekniğini kullanmak ve tüm gelen darbeleri engellemek yerine , Karanlık Ruhlar gibi etrafta kaçarak kavgaya devam etmeyi tercih ediyor .

Ancak düşmanların hala kalkanları olacak. Bu yüzden taktiklerinizi onlara karşı karşıya geldiğinizde değiştirmelisiniz . Eski Assassin’s Creed başlıkları ya da Ryse: Son Of Rome gibi, korunan düşmanları etkisiz hale getirmek için yapabileceğiniz özel bir hareket var.

Assassin’s Creed Odyssey’de atlamak , Assassin’s Creed: Origins’de olduğu gibi değiştirildi . Bir ruloyu gerçekleştirmek için art arda dodge düğmesine dokunmak yerine, şimdi bir roll yapmak için dodge düğmesini basılı tutun. Bir rulo ve bir dodge arasındaki fark nedir? Dodges, düşmanlardan gelen kısa ataklar için, ya bir düşmandan uzaklaşarak ya da uzak mesafeli bir düşmana daha yakın bir yer kazanmaktır.

Leave a Reply