The Universim , Bir Simulasyon Harikası

Rate this post

The Universim

tanrı bakış açısı oyunlarına benzer fikirleri alarak şehir kurma sistemi ile birleştiren bir gezegen yönetimi oyunudur. Çağlar boyunca Nuggets denen yeni bir türe rehberlik etmekte olacaksınız. Nuggets’ı doğrudan kontrol etmiyorsunuz. Bunun yerine, Anahtar Binalar yerleştirerek ve araştırma yollarını seçerek kararlarını etkiliyorsunuz. Nuggets daha sonra binalar inşa edecek, araştırmayı yapacak ve bilmeden teklifinizi yapacak.

Çağ atlayın

Oyunda her biri kendine özgü zorluklar ve yeni mekanikler getiren dört farklı dönem olacak. Bunlar Taş Devri, Ortaçağ Dönemi, Endüstriyel Çağ ve Uzay Çağı içerir. Şu anda, Endüstriyel Çağ (Ortaçağın sonu) kadar ilerleyebileceksiniz. Taş Devri’nde rehberliğiniz daha önemli olsa da, medeniyet ilerleyişini görecek ve daha sonraki dönemlerde daha otonomlaşacaksınız. Endüstri ve Uzay Çağları, özellikle Uzay Çağı’nın kolonizasyon ve keşif yönleri olarak hala gelişmektedir. Sosyal kanallarımızda uzaylı gezegenlerin ve vahşi yaşamın gizemli yanlarını görebilirsiniz.

Karınca kolonileri, işletmeler ve metropoller sizin için çok küçükse, belki de bir gezegen sizin için uygun oalcaktır. The Universim, Tanrı oyun kategorisini yeniden canlandırmayı hedefliyor. Sizin de kendi medeniyetinizi ilginç bir şekillerde geliştiren  bir halkı yetiştirip izleyebilmenizi sağlıyor. Onlar kendi kararlarını alacaklar ve siz daha çok bir çoban olarak görev yapacaksınız, onları doğru yola yönlendirin yeter. Bu benzersiz, iddialı ve istediğiniz şekilde olamsı yüksek ihtimal olan bir sümülatör.

Yıldızlar arası simülasyon

Gökyüzündeki her yıldız, sonunda ziyaret edebileceğiniz ve kolonileştirebileceğiniz yeni bir yöntemle oluşturulmuş gezegen için bir tohum olacaktır. Yabancı gezegenler, değişen şartlara ve çeşitli ortamlara ve vahşi yaşama sahip olacaktır. Bazılarının diğerlerinden daha uysallaştırılması daha zor olacaktır, ancak ödüller buna değer olabilir. Keşfettiğiniz gezegenlerin iklimlerini değiştirmek için teknolojinizi ve güçlerinizi kullanın.

Aslında, oynayacağınız ilk gezegen, Mother Planet, prosedürel olarak üretilir. Oyunu tekrar oynattığınızda gezegen değişecek. Gezegenlerdeki kaynaklar sonlu ve kolay uygulanabilir. Aşırı ilerlemeyi ve endüstrinin peşinden koşarak, bir gezegendeki her son kaynağı tüketerek harabeye çevirebilirsiniz. Eğer gezegeninizin rezervlerini tüketirseniz, başkaları tarafından kolonize edilmeye başlayacak ya da gezegeniniz uygarlığınızın etrafında çökerttikçe yok olmayacaksınız. Kısacası sömürge olacaksınız.

Şu anda geliştirme aşamasında iki oyun modu var

Hikaye Modu – Bu, The Universim’in ana modudur. Nugget Medeniyetini taştan uzaya yönlendirecek, onların gelişmesine ve genişlemesine yardımcı olacaksınız. Oyun oynarken hikayeyi geliştirip görmek için görev alacaksınız. Bu gelişim aşamasında, sadece oyun anlatıcımız Seed adında bir kaç anlatı ve birkaç ses hattı var. Oyun şirketi ana hikayeyi henüz tanıtmaya hazır değil, odak noktamız çeşitli dönemleri tamamlamaya devam ediyor, ancak burada ve burada birkaç şeyi ele alacaksınız. Onu burada ve orada küçük parçalar ile bozmak istemiyoruz. Hazır olduğunda, bölümler halinde veya tümünü bir defada yayınlamayı düşünüyorlar. O zamana kadar, ana hikaye ile ilgili olmayan bazı VO’ların tadını çıkarabilirsiniz.

İçerik Oluşturucu Modu – Bu bir sanal alan modumuzun versiyonu olacak. Ne kadar mikroişlemenin gerektiği de dahil olmak üzere, oyunun zorluğunu etkileyen ayarları özelleştirebilirsiniz. Bunun için iyi bir sebep var. Topluluğumuz iki tür oyuncudan oluşur: daha ilgili yönetim deneyimini seven taraftarlar ve daha rahatlatıcı bir deneyim ile geri adım atmayı seven hayranlar. Bu grupların ikisini de memnun etmeyi umuyoruz. Bu modda, kaynak değerleri değiştirilecek, herhangi bir görev olmayacak ve çağlar boyunca ilerleme Hikaye Modu için geliştirdiğimiz geleneksel araştırma ağacı yaklaşımından farklı olarak ele alınacaktır.


Gelişim ilerlemesi ve planları

The Universim şu anda uzun bir süredir gelişmektedir. Şirketin geliştiricileri şu ifadelere yer veriyor: “Ekibimiz, oyundaki tüm karmaşık sistemlere güç veren oyun-içi simülasyon motoru üzerinde yoğunlaşmıştır, örneğin prosedürel üretim, AI etkileşimleri / davranışları, hava durumu sistemleri vb. Bu muazzam bir girişimdi, ama organik, yaşayan dünyalar yaratma vizyonumuzu asla riske atmak istemedik. Oynadığınız başka bir statik zemine sahip olmak istemedik; Her şeyin bağlantılı olduğu ve çok sayıda eyleme tepki verdiği dünyalar istedik.

Örneğin, gezegendeki her ağaç önemli bir rol oynar. Onları keserek, gezegendeki oksijen seviyelerini değiştirirsiniz. Bu, nihayetinde, okyanuslarda ve göllerde su seviyelerini etkileyen, yaban hayatını etkileyen ve bunun gibi bir sıcaklıkta küresel bir yükselmeye yol açar. Çok saldırganca, belirli hayvan türlerinin soyu tükenmesine neden olabilirsiniz. Yardımsever bir tanrı olmak istiyorsan, gezegene nasıl davrandığın konusunda dikkatli olmalısın.

Başlangıçta planladığımızdan daha uzun sürmesine rağmen, bu alandaki başarılarımızla gurur duyuyoruz. Bizim savunmamızda, aynı kapsamda ve daha hızlı geliştirilen ekip büyüklüğüne sahip başka bir proje bilmiyoruz.

 

Geliştirici: Crytivo
Yayınevi: Crytivo
Platformlar: PC
Yayın Tarihi: TBA 2018/2019

Daha fazla makale için (bu yazın en ucuz pc oyunları)  buraya tıklayınız.

Leave a Reply