Red Dead Redemption 2: Oynanış, Çıkış Tarihi ve Bugüne Kadar Bildiklerimiz

Rate this post

Rockstar Games’in klasik Vahşi batı oyunu Red Dead Redemption’un devamı hızla yaklaşıyor. Orijinal oyunun etkinliklerinden 12 yıl önce, Red Dead Redemption 2, vahşi batı’nın son yıllarında, Hollandalı Van der Linde’nin hukukçulardan kaçtığı çete ile Amerikan vahşi doğasının geniş bir bölgesini keşfedecek. Rockstar’ın yeni bir bakış açısıyla batıdaki açık dünyayı ele geçirmesiyle, genç John Marston’unun kendi hikayedaşı olan olan Van Der Linde çetesinin tarihini ortaya çıkaracaksınız.

Söz konusu olan bu oyunun sadece birkaç ay içinde piyasaya sürülecek olmasına rağmen, bu yılki E3’te beklenmedik bir şekilde görülmedi. Yine de, son fragmanlar, ekran görüntüleri ve bazı bilgiler bize konuşmak için bol miktarda fırsat verdi. İşte Rockstar Games‘in yaklaşan açık dünya vahşi batısı hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey var.

RDR2’yi Nasıl Oynuyorum?

Red Dead Redemption 2, PS4 ve Xbox One için 26 Ekim’de yayınlanacak. Ayrıca, Special Edition olarak adlandırılan oyunun bir koleksiyonunun baskısı için planlar da var. 80 $ ‘dan başlayan paket, oyunun bir kopyasını özel görevler, silahlar ve oyuncuların sahip olması gereken oyun dünyasının fiziksel bir haritasını içeriyor. Ayrıca, her ikisi de 100 $ ‘lık fiyatlı, Premium Fiyat ve Koleksiyoncu Kutusu için RDR2 için iki yeni paket daha var. Tabi önce doları gökyüzünden inmesini beklemeniz gerekebilir.

Ultimate Edition, satın alınacak ek DLC öğeleri de dahil olmak üzere, özel baskının tüm öğelerini içerirken – Koleksiyoncu Kutusunda herhangi bir dijital öğe bulunmuyor. Bunun yerine, özel oyun kartları, sanat eserleri, bir grubun bandana’sı, oyun dünyasının fiziksel bir haritası ve sette bir koleksiyoncu madalyonu sunuyor.

Orijinal Red Dead Redemption’a hiç bir zaman PC için yol açılmamış olsa da, devam oyununda Pc’de olabileceğine dair söylentiler oldu. RD Redemption 2’nin PC’deki görünüşü çevrimiçi olarak yolunu yasadışı olarak buldu, ancak zamanla internet ortamından temizlendi.

Orijinal oyunun ana hikayesinden 12 yıl önce, prequel, Red Dead Redemption’ın ana hikayedeki düşmanları tarafından yönetilen Van der Linde çetesinin yasadışı eylemine odaklanıyor. Karasu’da (orijinal oyunun en büyük şehirlerinden biri) bir soygun gidişatı kötüleştikten sonra – çete kendilerini bu yolda bulur. Hollandalı, sağ kolu Arthur Morgan ve çete üyelerinin bir kısmı, rakip çetelerle yapılan çatışmalar ve yasalar durumlarını daha da çaresiz hale getirirken, bir yandan da bir hayatta kalma mücadelesi etmelidir.

Rockstar ayrıca arsa hakkında bir açıklama yayınladı:

Amerika, 1899. Vahşi batı çağının sonu, hukukçuların kalan son yasadışı çetelerin peşine düşmesiyle herşey burada başladı. Teslim olanlar hatta olmayacak olanlar bile öldürülüyor. Batı Karadeniz kasabasında bir soygunun yanlış bir şekilde ters gitmesiyle birlikte, Arthur Morgan ve Van der Linde çetesi kaçmak zorunda kalıyor. Federal görevliler ve ulustaki en iyi ödül avcıları, çetenin hayatta kalmak için Amerika’nın engebeli yüreğindeki yollarını kesmeli, ve onlarla savaşmalıdırlar. Derinleşen iç bölünmeler çeteyi parçalamakla tehdit ettiği için, Arthur kendi idealleri ile onu kendisi yapan çete bağlılığı arasında bir seçim yapmalıdır.

Biz Kim Olarak Oynuyoruz?

Red Dead Redemption’un ana karakteri John Marston, hikayede bir rol oynasa da, prequel’in ana kahramanı Arthur Morgan’dır. Hollanda’nın sağ kolu ve çete için uygulayıcı olarak, çeteyi kontrol altında tutmanın günlük görevlerinin çoğunu üstlenecek. Bu da genç ve daha az tecrübeli John Marston’u içeriyor. Çeteyi ve topluluğunu ayakta tutmak söz konusu olduğunda Morgan, herkesin iyi beslenmesini ve iyi ruhlarda olmasını sağlamak için çeşitli işlerin alınmasıyla oldukça kullanışlıdır. Ama hikaye ilerledikçe, Hollanda’nın yaşam tarzı için kendi çözümünü sorgulamaya başlayacak ve hala çetede bir yeri olup olmadığı hakkında çatışma yaşamaya başlayacak.

Çevrimiçi Multiplayer Nasıl Çalışacak?

Şu anda, Rockstar çevrimiçi oyunun nasıl işleyeceği hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Orijinal Red Dead Redemption, açık dünyadaki herkes için ücretsiz ve takım deathmatch tarzı oyunun yanı sıra birkaç co-op temalı misyona sahipti. Bu tür misyonların geri döneceğini varsayarsak da, uzun süredir devam eden bir dedikodu, savaş royale modunun ortaya çıkmasıdır. Piyasaya çıkmadan önceki aylarda, çevrimiçi olduğunda Red Dead Redemption II’nin ne olacağı hakkında daha fazla şey duymayı beklemeliyiz.

Leave a Reply