PUBG Geliştiricileri Fortnite Davasını Düşürdü

5 (100%) 1 vote

PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricisi PUBG Corp., Fortnite yayıncısı Epic Games‘e karşı yasal davayı düşürdü. Bloomberg’e göre, PUBG Corp. Epic Games‘in avukatlarına çekilme mektubu gönderdi ve PUBG Corp. ana şirketi Bluehole’un ana vatanı olan Güney Kore’de açılan dava kapatıldı.

PUBG Corp., telif hakkı ihlali iddiasıyla Mayıs ayında Fortnite aleyhinde dava açtı. Davanın kesin muhakemesi bilinmemektedir, ancak PUBG geliştiricisi daha önce “PUBG‘nin bilindiği tecrübeyi replike etmek konusunda endişe duyduğunu” söylemişti . Şirket, PUBG ve Fortnite arasındaki benzerliklerle ilgili olarak Fortnite‘ın kullanıcı arabirimi, oyun ve yapısal çoğaltma hakkında “endişeleri” olduğunu söyledi.

Sorunları daha da karmaşık hale getirmek için, Bluehole ve Epic‘in, PUBG‘nin kullandığı Unreal Engine ile ilgili olarak devam eden bir lisans anlaşması var. Ayrıca, her iki şirket de aynı şirket olan Tencent‘e aittir.

Mart ayında, PUBG yaratıcısı Brendan Greene, Fortnite‘ın genel olarak Battle Royale türü için iyi olduğunu söyledi . “Battle Royale alanının genişlediği ve Fortnite‘nin çok daha fazla insanına hitap etmedi harika” dedi.

 

Leave a Reply