Yüzüklerin Efendisi Tekrar Oyun Olarak Geliyor!

Rate this post

Fantezi Edebiyatının nadir mücevheri olan The Lord Of The Rings (Yüzüklerin Efendisi) eseri, bugüne kadar bir dizi oyunla sanal hayata geçirilmeye çalışılmıştı. Gerek strateji oyunu olarak gerekse rpg olarak piyasaya sürülmüştü. Ancak alınan son haberlere göre yine  J. R. R. Tolkien’in nadide eseri orta dünya klasiğini bir bilgisayar oyunu olarak, Digital Extremes ve Splash Damage’ın sahibi olan Athlon Games’in karşımıza çıkaracağını öğrendik.

Açıkçası ben Bu haberi ilk gördüğüm anda gözlerim faltaşı gibi açıldı. Ve bu haberi okuyan LOTR hayranlarının da eksik kalır bir tepkisi olmadığını düşünmeden edemiyorum.

Son haberlere göre Athlon Games, çevrimiçi ve ücretsiz bir Yüzüklerin Efendisi oyunu geliştirmek için gerekli lisans anlaşmasını imzaladı. Ancak oyunun ne zaman çıkacağı ise şu an için bilinmiyor.

Athlon Games’in imzaladığı lisans anlaşmasına bakınca, orta dünyanın büyüleyici atmosferi, bu kez bir film olarak değil oyun olarak Yüzüklerin Efendisi hayranları ile buluşacak. Söz konusu oyun free-to-play , yani ücretsiz olarak oynanabilecek. Daha da önemlisi bu oyun, standart çevrimdışı hikaye bazlı bir oyun olmaktan öte, çevrimiçi oynanabilecek bir MMORPG oyun olarak .karşımıza gelecek

Şimdilik oyun hakkında hangi platformda olacağı, hangi sitelerde yayınlanacağı ve sistem gereksinimleri bilinmese de bu oyunun bir çok Lord Of The Rings hayranı tarafından merakla ve heyecanla bekleneceği malum görünüyor.

Son bir Ayrıntı olarak bu oyunun farklı olan bir yanı, Film Serisindeki zamanın daha eskisinde geçeceği bilgisidir. Yani Bu nedenle oyunda Frodo, Aragorn ve Gandalf gibi karakterlerle karşılaşmayı beklemek biraz zor olacak. Ayrıca oyunun oynanması ücretsiz olacağı için kalite güvencesini de biraz sorgulatmıyor değil. Biz yine de olumlu düşünelim ve karşımıza orta dünyayı iliklerimize kadar hissedebileceğimiz bir fantezi oyunu ile karşılaşalım.

dile kolay, oyunu yapılan muhteşem bir başyapıt. Dolayısıyla kötü bir oyunla karşılaşırsak LOTR (Lord Of The Rings) hayranları hazin bir hüzne boğulacak gibi görünüyor.

Orta Dünya’nın asil Gamer’ları. Güzel bir oyun olmasını dileyelim. Ve beşinci günün şafağında doğuya bakalım.

Oyun Ve Haber

 

Leave a Reply