Doom Eternal Oyununda Yenilikler SnapMap modu

Rate this post

Eğer Doom Eternal oynamak için bir sebebiniz olacaksa, cehennemdeki şeytanları  parçalamak için hala birçok farklı yol olmasıdır.

E3 2018’de açıklanmış olan bu oyun için hala birtakım düzenlemeler ve yenilikler yapılmakta. Yönetici yapımcı Marty Stratton, Doom Eternal’ın içeriğine gelen bazı değişikliklerin ve önceki oyunun içerik oluşturma aracının SnapMap’in nasıl geri dönüş yaptığını anlattı.

 

Geliştirmeler hakkında ifadeler:

Stratton: “Bu noktada SnapMap’ten uzaklaştık”

“Biz onu sevdik, harikaydı, ama insanlar için ek içerik isteğinin karşılığını veriyorduk ki, geniş anlamda umduğumuz geridönüşü aldık. İnanılmaz SnapMap içerikleri var.” Bu kaynakları ve buna harcanan zamanı, PvP bileşenine. [yaratıcı yönetmen, Hugo Martin], sadece Doom oyununu sosyal hale getirmek için kullandık, bu bizim büyük hedeflerimizden biriydi.”

“Daha çok bahsedeceğimiz PvP bileşeniyle birlikte Invasions ile çok şey yapacağız ve bunu dahili olarak geliştiriyoruz. Tam olarak nasıl yapılmasını istediklerini ve kampanyayla bağlantılı olduklarından emin olmak için işleri ikiye katlıyoruz. “

Daha önce Bethesda G. S. Dallas olarak bilinen Escalation Studios olarak bilinen ekip tarafından geliştirilen Doom’un SnapMap modu, oyuncuların oyunun objelerini kullanarak karşılaşmaları bir araya getirmelerini sağlayan özel bir içerik oluşturucusuydu.

Çekirdek ekibinden alınan içerikle birlikte, Doom Ethernal SnapMap görünür bir şekilde yeni içeriğin başlatılmasından sonra sürekli olarak yeni içerik oluşturmak için kullanılıyordu. Ancak, oyunun arkasındaki çekirdek ekip QuakeCon’da belirttiği için, Doom Eternal’in oyun modlarının ve lansman sonrası içeriğin daha fazla dokunuşunun olmasını sağlamak için bir değişikliğe ihtiyaç duyulduğunu hissettiler.

İnsanların istediği büyük şeylerden biri, kampanyaya ek olarak lansman sonrası ek içerik eklemekti” diye devam etti. “Maalesef, SnapMap [oyuncular] için bu boşluğu doldurmuyordu. Kullanıcılar oyun oynamaya devam ettikten sonra uzun bir süre sonra lansman sonrası içerik barındıracak planları uyguluyoruz. Bu oyun, SnapMap’te harcanan tüm kaynakları ve zamanları almak, bunun yerine ekibimize ve sunduğumuz içeriğe, insanların oynamak istediği türlere yeniden yatırım yapmakla ilgilidir.”

“Daha fazla sosyal, bağlantılı deneyimler ve daha fazlası lansman sonrası içerik. “

Bu oyun için, PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch’de başlatılacak olsa da, şu anda ayarlanmış bir yayınlanma tarihi yoktur. Ama oyunun demosunun görünüşünden, Marty Stratton ve yaratıcı yönetmen Hugo Martin’le yaptığımız görüşmeyle, oyun pek çok beklenenden daha ilginç görünüyor. Doom Eternal hakkında daha fazla bilgi için ve Fallout 76 karakter oluşturma sistemleriyle birlikte, QuakeCon 2018‘in aşağıdaki tüm güncel içeriklerimizi buraya tıklayarak bulabilirsiniz.

Leave a Reply