Fortnite’ın Android Beta bugün, sadece Samsung’larda başladı

Rate this post

PC’den ev konsollarına ve mobil cihazlara geçiş Epic Games’in Fortnite için doğal bir ilerlemeydi . Android Beta Free-to-play Battle Royale modu, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların dikkatini ve kalplerini yakalamayı başardı. Android akıllı telefonlara erişimi olan yüz milyonlarca insan, hareket halindeyken Fortnite oynayabiliyorsunuz. Epic kısa bir süre önce Android cihazlarda Fortnite için oynanabilir  Android Beta sürümünü kullanıma sundu , ancak bu büyük haberi yakalamak mümkün değil: Bir Samsung cihazı kullanıyorsanız , yalnızca Fortnite’ın Android sürümü için beta sürümüne katılabilirsiniz .

Fortnite

Fortnite

Verge , Fortnite’ın mobil geçişinin şimdilik Samsung cihazlarına özel olacağını bildiriyor . Oyun, Samsung’un Note 9’unda, Tab S4 gibi tablet ile birlikte oynanabilir. Samsung S7 ve S9 Plus gibi tüm diğer mobil cihazların da desteklenerek, Tab S3 gibi tabletler ve Galaxy S7 ve Galaxy S7 gibi cep telefonları da desteklenecek.

Oyunun beta sürümü, Google Play mağazasından alınabilir. Bununla birlikte, Epic’in zaten herkesin Fortnite hakkında bilgi sahibi olduğu ve burada yeni bir izleyici kitlesine ulaşmak için şirketin iTunes App Store veya Google Play Store gibi bir platforma ihtiyaç duyduğuna dair hiçbir neden olmadığı göz önüne alındığında Epic’in düşünce çizgisini anlamak kolaydır . Mobil oyuncular Fortnite’a girmek istiyorsa , Samsung Game Launcher uygulamasını indirerek veya Epic’in mobil oyun başlatıcısını yükleyerek sadece birkaç tık ötede. Her iki yol da , oyunu oynamak için üçüncü taraf dijital dağıtım mağazalarından geçmenize gerek kalmadan Fortnite’e erişmenizi sağlar.

Bazılarınız Epic’in neden Google Play rotasına gitmekten vazgeçeceğini merak ediyor olabilirsiniz, ancak daha önce bildirildiği gibi , Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney, gelirin% 30’unu platform sahiplerine teslim etme ihtiyacını çoktan düşürmüştü. Epic, oyunu Google Play’e göndermeyi neden atladı?

Bilmeyenler için, dijital dağıtım mağazalarının çoğu , platformda bulunan yazılımlardan elde edilen gelirlerin % 30’unu alır . Buhar nasıl çalışır, Origin nasıl çalışır, Google Play ve iTunes nasıl çalışır. Orta kesime bir kesinti yapmadan atlayarak Epic, Fortnite’ın mobil dağıtımından elde edilen tüm geliri üçüncü taraf bir web portalı yerine doğrudan mobil kullanıcılara devreder . Ayrıca, Fortnite aslında yeterince büyük olduğu için, potansiyel olarak yeni müşterilerin varlığını fark etmesini sağlamak için üçüncü taraf bir platforma ihtiyaç duymuyor.

Samsung’un cihazlarında bulunan Battle Royale oyununun ayrıcalık süresi sınırlı olacak ve süre sona erdikten kısa bir süre sonra Fortnite’ın ek Android cihazlara çıkmasını bekleyebilirsiniz … Sadece Google Play Store’da değil.

Leave a Reply