Fortnite Sezon 5 İpuçları ve All-Terrain Güncellemesi

4.5 (90%) 2 votes

Fortnite Sezon 5 İpuçları ve bazı güncellemeler hakkında makalemizde yer vereceğiz.

Fortnite Sezon 5 İpuçları ve oyuncuların eğlenmesi için bol miktarda yeni içerik var. Değişiklikleri ve eklemeleri kapsamlı bir şekilde ele aldık, ancak elinizde olan tüm yeni ipuçlarını ve püf noktalarını da toplamak istedik. Yama notlarını incelemediğiniz sürece, fark edemeyeceğiniz tüm platformlarda dikkate değer bazı değişiklikler var; İşte en büyük değişikliklerden bazıları.

İlk ve en önemlisi, av tüfeklerine yapılan değişiklikleri bilmek isteyebilirsinz. Özellikle Battle Royale modunda oyuncu stratejisine ne kadar önemli olduklarını göz önünde bulundursak. Daha önce yapabildiğiniz gibi iki av tüfeği arasında geçiş yapamayacaksınız, çünkü başka bir av tüfeğinin ateşlenemeyeceği bir av tüfeği ateş ettikten sonra kısa bir süreniz var. Taktiklerinizi dikkatlice seçin ya da birini öldürmenin başka bir yolunu bulun.

Fortnite Sezon 5 XP Bonus Sistemi

Geçmişte 50v50 veya 20 takımın maçlarında canlanmaya çalışan oyuncalara müjde, artık endişelenmenize gerke yok. Fortnite, sınırlı zaman modlarında takım arkadaşlarını canlandırmak için XP bonusları uyguluyor. Sadece 3 adet bonus XP kazanacaksınız, ilk seferde ekstra 30XP ve takip eden ikinci ve üçüncü seferde 10XP. Umarım, bu durum daha fazla oyuncunun takım arkadaşlarını ölüme terk etmek yerine bir yardım eli sunmasını etkiler.

Fırtına ile beraber gelen alan daralmalarına da bir güncelleme alıyor. Yedi, sekiz ve dokuzuncu çevreler yine de küçülecek, ancak bunlar aynı zamanda rastgele yönlerde de kayma yapabilecekler.  Fırtınadan kaçabilmeniz için uyanık olmanız ve hazır olmanız gerekir. Aksi takdirde fırtanaya yakalanıp ölebilirsiniz.

Maçlar arasında, “Play Again” düğmesine basmak artık oyuncuların Item Mağazası, Savaş Geçidi ve Locker’da görsel ve ses efektlerini önizlemesine izin veriyor.

Ayrıca, tüm platformlarda mobil için oluşturulmuş aynı görsel görüntüleyiciye erişebileceksiniz. Bu, ekranınızda küçük bir görsel göstergeyi, yakındaki silah sesi, ayak sesine karşı uyaran bir düzenleme olacak. Ancak, görselleştirici açıkken sesli ses efektler susturulur. Yeni seçenek Erişilebilirlik sekmesinde bulunabilir. Mobil platformda oynuyorsanız endişelenmeyin, bu değişiklikten etkilenmezsiniz.

Fortnite Sezon 5 İpuçları

Fortnite Sezon 5 İpuçları

Yeni araçta, All-Terrain Kart’ta iken, oyuncular:

  • Drift yaptıktan sonra hız artışı alacak.
  • Çatıyı bir sıçrama pedi olarak kullanabilecek.
  • Daha yüksek bir zıplama elde etmek için birlikte çalışın (arka koltuktaki yolcular, S tuşlarını klavyede basılı tutarak veya kontrolörler için thumbstick panelini geriye çekebilirler).

Artık cep telefonunuzda silahınızın otomatik olarak ateşlenmesine izin veren yeni bir seçenek de var.

Bu haberimizi faydalı bulduysanız buraya tıklayarak diğer haberlerimize göz atabilirsiniz.

Leave a Reply