Fortnite Grenade Bug ‘ı Görevleri Tamamlamayı Zorlaştırdı

5 (100%) 1 vote

Fortnite Grenade Bug görevleri tamamlamayı zorlaştırdı. PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch ve iOS üzerinde Fortnite için yeni bir haftalık görev seti kullanıma sunuldu. Maalesef, oyunda yeni keşfedilen bir hata da var gibi görünüyor, çünkü bu haftaki hedeflerden biri için bazı problemler meydana geldi.

Fortnite Grenade Bug ‘ı Hakkında Epic Games Ne Söyledi?

Oyuncular Reddit forumlarında, Fortnite Grenade Bug ‘ın neden olduğu zarardan şikayetçi olmaya başladılar. “Clinger, Stink Bomb veya Grenade” ile ilgili meydana gelen zarara karşı sayılmadığını bildiriyorlar. Son zamanlarda Fortnite‘ta yaşanan sorunlar oyuncuların gözünden kaçmadı ve Fortnite bu konuda oldukça tepki topladı. Aynı şekilde, Epic‘in forumlarında da oyuncular, Clinger ile benzer bir sorun yaşadıklarını dile getiriyorlar. Bu kullanıcılara göre, oyun tutarsız bir şekilde Clingers’ın ilerlemelerine karşı verdiği zarar olarak nitelendirilmektedir. Oyuncular bu konuda Fortnite‘ı göreve çağırarak bu sorunun biran önce giderilmesi konusunda oldukça ısrarlılar.

Bu hata veya sorun ( nasıl adlandırmak isterseniz ) tam bir fiyasko olarak görülmektedir. Zira söz konusu görevler sadece belirtilen üç silah kullanılarak tamamlanabilmektedir. Bunların üçte ikisi, bu hata nedeniyle etkin olarak kullanılamaz hale geldi. Bu nedenle oyun içerisinde mevcut olan görevleri tamamlamak çok daha zor hale geliyor. Epic, bu hataların nedeneni henüz oyunculara açıklamadı. Ancak Epic Games stüdyosu tipik olarak oyunlarla ilgili sorunları hızla çözdüğü bilinmektedir.

Bu hata, Fortnite‘de ilk defa bir oyuncunun haftalık bir mücadeleyi tamamlamasını engelleyen bir sorun değil. Geçtiğimiz hafta, Epic bir hata nedeniyle alışveriş sepetini ve ATK’yi geçici olarak devre dışı bırakmak zorunda kalmıştı. Sonuç olarak, oyuncular, araçlardan herhangi birini kullanarak çemberlerin üzerine sıçrayıp görevi bitiremedi. Bu sorunlar giderilmişken bu hafta da farklı bir sorun ile karşılaşılması akıllarda soru işareti uyandırdı.

Neyse ki, oyuncular Fortnite‘ın görevleri tamamlamak için uzun bir süreleri var. Bu yüzden Battle Stars’ınızı almak için hala çok zamanınız olacak. Epic‘in Grenada sorununu çözmesini beklerken, Snobby Shores’te bulunan bir hazine haritasının çıkarılması gibi bu haftanın diğer görevlerini de tamamlayabilirsiniz. Fortnite hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki yer alan Sezon 5 konu başlıklarına bakabilirsiniz.

Fortnite Sezon 5 Görevleri ve Diğer Konu Başlıkları

Leave a Reply