EA Battlefield 5 Cross-Play Modu ve Diğer EA Oyunları İçin Geçebilir

5 (100%) 1 vote

Electronic ArtsBattlefield 5 cross-play konusunu yorumladı ve şirketin ileriye dönük alanda daha fazla şey yapması konusunda hevesli olduğunu düşünüyor. Yakın zamanda yapılan bir konuşma sırasında şunlar söylendi. EA CEO’su Andrew Wilson’a, Battlefield V veya diğer EA oyunlarının sistemler arasında cross-play işlevselliği sunması isteniyordu. Wilson, cross-play “gelecekteki gelişim profilimizin önemli bir parçası” olduğunu söyledi.

Battlefield 5 Cross-Play Ne Zaman Geliyor?

Battlefield 5 cross-play son zamanlarda gündemden düşmeyen bir konu haline geldi. Rocket League ve Minecraft gibi bazı Xbox One ve Nintendo Switch oyunlarında konsollar arası cross-play oyunlar var. Ancak Sony, PlayStation 4‘ünü rakip herhangi bir konsolla henüz birleştirmedi. Durum ne olursa olsun, Wilson, 3-5 yıl içinde, oyunda “büyük bir bölümün” bulutta bulunmasını beklediğini söyledi. Bu da platform sahiplerinin arasındaki politikanın olmasına rağmen sahip olabileceğiniz herhangi bir cihazda teknik olarak oynayabileceğini beklediğini söyledi.

Wilson, “Oyun deneyiminin büyük bir kısmının bulutta var olduğu ve 3 ila 5 yıllık bir zaman dilimi vizyonumuz var” dedi. “Sahip olduğunuz oyun deneyimi yerel CPU veya GPU tarafından ölçülmeyecek. Ancak ekran boyutuna ve sahip olduğunuz seans süresine göre ölçülecek ve bu pazarda çok büyük bir sükse yaratacaktır.

Daha yakın bir zamanda, Wilson, EA‘nın cross-play oyun desteği için bazı “kilit noktalarına” baktığını belirtti.

“Cross-play oyununu nasıl sunmamız gerektiği konusunda çalışmalarımız sürüyor. Fortnite‘inkiyle benzer bir şekilde önemli başlıklara bakıyoruz, özellikle bazı başlıklarımız geniş ve çeşitli bir oyuncu tabanına sahip.” dedi. “Hemen hemen her evde bir konsol var, bu yüzden bir oyunu konsoldan ve bu oyun deneyimine mobil cihazlara konsolize etme yeteneği harika olacak. Aileleri bir araya getirebilir, arkadaşları bir araya getirebilir. Ve bunun gelecekteki gelişim profilimizin önemli bir parçası olduğunu düşünüyoruz. Mobil cihazlar, konsol ve PC oyunları mobil cihazlarda oynanabilir hale geliyor. Gelecekte bu cephede bizden daha fazlasını bekleyebilirsiniz. ” dedi.

Bulutta sunulan oyun hizmetleriyle ilgili olarak EA, yakın zamanda bir İsrail merkezli  firmayı bulut çalışmalarına yardımcı olmak için satın aldı. Ayrıca, EA‘nın kazancı sırasında şirketin kendi Fortnite tarzı ücretsiz Battle Royale modunu geliştirebileceğini de öğrendik.

Battlefield 5 Grand Operations Moduna Başlangıçta Erişilemeyecek
Battlefield 5 Battle Royale Modunu Ücretiz Yapabilir

Leave a Reply