Zelda Breath Of The Wild için Timeline Düzenlemesi

Rate this post

Nintendo’nun Zelda serisinden Zelda Breath Of The Wild  Efsanesi’nin hikayesinin Zaman çizelgesi , küçük bir revizyon yapmak ve seride bir yer bulması adına değiştirildi. Şaşırtıcı bir şekilde, Zelda’nın Efsanesi: Breath Of The Wild, zaman çizelgesinin her dalının sonunda resmen düşüyor.

Resmi olarak, Zelda Breath Of The Wild zaman çizelgesinin , dönme noktası olarak hareket eden Zamanın Ocarina’sı ile üç bölüme ayrılıyor. Zaman Kahramanı’nın yenildiği bir dal, Geçmişe Bağlan’ı ve Zelda’nın orijinal Efsanesini kapsayan karanlık bir zaman çizelgesine yol açar. Zaman Kahramanı’nın zaferinin olduğu diğer ikisi de, Link’in çocukluk ve yetişkin versiyonlarından oluşuyor. Çocuk, Majora’nın Maskesine ve mirasının Twilight Princess’da hatırlanmasına yol açan kendi maceralarına sahipken yetişkin zaman çizelgesi sonunda Hyrule’ı sel ve Wind Waker’ı getiriyor.

Her şey çok şaşırtıcı, ama revizyonun bir yönü oldukça basitleştiriliyor. Japon sitesinde en son resmi zaman çizelgesine göre, bu olasılıkların üçü de Wild Breath ile bitiyor. Bunun anlamı, yıkık Hyrule’de, eski Hyrule’de veya selden sonra kurulan yeni Hyrule’de, BotW’deki olaylar gün yüzüne çıkabilir. Bu, Nintendo’yu BotW’yi izleyen tüm seriler için güzel ve temiz bir başlangıç ​​noktası oluyor.

Zaman çizelgesine bir başka küçük revizyon iki oyunun sırasını değiştirmekte. Link’in Uyanışı, Ages ve Seasons oyunlarının Oracle’ı olarak listelenmişti, ancak şimdi Link’in Uyanışı ilk sırada geliyor. Bu küçük bir değişiklik, ama biraz daha mantıklı. Ayrıa Batı bölgesi için henüz zaman çizelgesinde değişiklikler yapılmadı.

Daha fazla makale için lütfen buraya tıklayınız.

Leave a Reply