Assassin’s Creed Odyssey Mitolojik Canavar Kılavuzu

Rate this post

Assassin’s Creed Odyssey ‘de antik Yunan’ın muazzam açık dünyasında tecrübe edilecek çok şey var. Fakat gelenek olarak, Assassin’s Creed serisinin, tarihsel doğruluğu tuhaf doğaüstü unsurlarla harmanlamanın çok garip bir yolu vardır – ve Odyssey bir istisna değildir. Korsanlar, ayak askerleri ve Kosmos Kültünün sinsi üyelerini dünyanın dört bir yanındaki çeşitli yerlere götürecekseniz de, Odyssey’in en unutulmaz mücadelelerine yol açan bazı bulgular var. efsane canavarları.

Bu özellikte, Assassin’s Creed Odyssey’in en çok görev alan ve eşsiz arayışını, ölümcül Medusa ve Cyclops da dahil olmak üzere Yunan mitolojisine değinen çeşitli mitolojik hayvanlara karşı çürütüyoruz. Onları nasıl bulacağınıza dair tüm ayrıntıları size vermenin yanı sıra, benzersiz zorlukların üstesinden nasıl geleceğimize dair bazı ipuçları da sunuyoruz. Açıkçası, bu yazıda oyunun orta noktasıyla ilgili bazı spoiler var. Dikkatle ilerle.

Nereden Başlamalı?

Antik Yunan’da gizlenen dört mitolojik yaratığı ortadan kaldırmak için destansı arayışınızı başlatmak için, Messara’nın hemen kuzeyindeki Thera adasına götüren ana Odyssey görevinde orta noktaya ulaşmanız gerekir. Kalıntılara girebilmek için bulmacaları çözdükten sonra, içeride çok önemli bir karakterle karşılaşacaksınız. Bu da size İki Dünya Arasındaki yeni bir Odyssey görev serisini verecektir. Bu arayış, çalınan dört kayıp Isu eserini bulmakla görevlendirilmiştir, ki bunlar şu anda Yunanistan’ın bilinen dünyasında gizlenmiştir.

Her şeyi bırakma isteğinizi hissedebilir ve cutscene’in bitiminden sonra bu görevi tamamlamak için yola koyulmuş olsanız da, daha sonra ana hikayeye kadar devam etmeden çok daha iyisiniz. Bu zorlu görevlerden bazılarını atmak için yalnızca uygun donanıma sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda bu görevlerden düşen efsanevi donanımların bazıları da daha güçlü olacak. Bu kaybolan eserleri barındıran birçok ada ve yer üzerinden sizi yönlendirecek olan ana hikayeyi tamamlamanızı öneririz. Aşağıdakiler, bu canlılara, seviyeye dayanan en iyi düzendir.

Sfenks Nerede Bulunur?

35. seviye olarak işaretlenen Sfenks misyonunun efendisi, Boetia’da gizli bir eser bulmakla görevlendirir. Koapis Gölü’nün güney kıyısında yer alan, sisin içinde örtülenmiş antik Isu kalıntıları bulacaksınız. Bu harabelerde, bir Sfenks heykeli ve tapınağın sırlarını açığa çıkarmak için bir madalyon parçası arayan Gorgias adlı NPC’yi keşfedeceksiniz. Çıraklarını bulmanız için size rehberlik edecek olan görev, sonraki Menoikeus Türbesi’ne seyahat edecek olan bir sonraki bacağınıza başlayacak. Boetia’daki Scorched Rolling Plains bölgesinin kuzeydoğu kesiminde yer alan ve yakındaki alfa aslanı tarafından öldürülen çırak kalıntılarını bulacaksınız – bu madalyonun diğer yarısını da yemiş. Parçayı tuttuktan sonra, görevin bir sonraki kısmına devam etmek için harabelere dönün.

Geri döndükten sonra Gorgias ve heykelin eksik olduğunu göreceksiniz. Devam etmeden önce, ilerlemenizi kaydettiğinizden emin olun. Gorgias’ın geride bıraktığı madalyonun parçasını alarak, kalıntılar içindeki mitolojik Sfenks’i çağıracak bir kaide üzerine yerleştirebilirsiniz. Şaşırtıcı bir şekilde, Sfenks ile gerçek bir kavgaya girmeyeceksiniz, aksine dikkatli bir zeka oyunu. Canavarla konuştuktan sonra, meydan okuma başlıyor. Bu karşılaşmayı temizlemek için sadece bir şansınız olacak, çünkü bulmacalara yanlış bir çözüm önermek anında ölümle sonuçlanacak. Ayrıca, kaydettiğiniz her bir sonraki yeniden yükleme, teklif edilen farklı bilmeceler grubunu görecektir.

Yanıtlarınız Sfenks’in sorularına cevap vermeden önce dikkatlice düşünün, çünkü cevabınız da bilmeceler tamamlandıktan sonra aktive edilmesi gereken harabelerin etrafına dağılmış birkaç koşuya da uygulanabilir. Verilen cevaplara atanan koşucuyu bulamıyorsanız, belirli doomlarla karşılaşırsınız. Bilmeceleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra, Sphinx’i kendi oyununda en iyi şekilde kullanacak ve geminiz için efsanevi bir Sfenks Kümesi ile ilk eserinizi toplayacaksınız.

Cyclops Nerede Bulunur?

Muhtemelen bu özel mitolojik yaratığın yerini, maceranıza doğru anlayacaksınız. Phokis’in hemen güneyindeki Thisvi Adası’nda (geminizi aldıktan sonra gittiğiniz ilk bölgelerden biri) bulunan, Unutulmuş Isle’ın iç koğuşuna daldıktan sonra antik Isu kalıntılarını bulacaksınız. Ancak, efsanevi Cyclops’a giden kapı mühürlenmiş ve gerekli görevi üstlenene kadar öyle kalacaktır. 35 tavsiye seviyesinde, Cyclops odalarını açan görev, haritanın en güney kenarına doğru Kythera Adası’nda bulunur. Bir heykelin yanına bir arayıcı bulmak için Pilgrim Tepesi olarak bilinen bölgeye gidin ve A God Among misyonunu açarak. Bu görevi üstlenerek, sonunda bir tanrı olduğuna inanan Empedokles olacaksın. Ada boyunca ona yardım ettikten sonra, bir tanrı ile tanışmak için Thisvi adasına girecek.

Küçük adaya geri döndüğünüzde, kapının dışından Empedokles’i bulmak için adanın yeraltına gidin ve diğer tanrıyla yeniden bir araya gelmeye hazır olun. Söyleyelim ki, işler Empedokles için işe yaramıyor ve mitolojik yaratığa karşı savaşmak için ayrıldınız. Oyundaki en büyük düşmanlardan biri olan Cyclops – aynı zamanda Brontes, The Thunderer olarak da bilinir – menzil ve ham kuvvet söz konusu olduğunda bir avantajı vardır. Ancak, patronun yavaş hız ve kereste hareketi avantajından yararlanılabilir. Ayrıca parlak gözünüzün bariz zayıf noktasını aralıklı saldırılarınızla ve bazı katı hasarlarla da karşı karşıya getirebilirsiniz. Dövüşün yarısı boyunca, Cyclops daha agresif bir hale gelecek ve odanın her yerinde bir miktar çökme meydana gelecektir. Kayaların aşağıya düşmesini önlemek için yerinden çıkmaya devam edin. Dövüşten sonra, bir sonraki eseri, ve efsanevi bir ağır bıçak olan Polyphemos Cyclops Bludgeon ile birlikte.

Minotaur Nerede Bulunur?

Messara’da, haritanın güneydoğu kesimindeki adada, Minotaur Tepeleri’ndeki küçük bir kasabanın karşısına, güçlü hayvanlara tapıyorsunuz. Bu bölge, bölgenin tarihi hakkında daha fazla şey öğrenmek, seviye atlamak ve Minotaur’un (sadece bir boğa başı bir dümen olarak biçimlendirilmiş olan) bir replika kaskı da dahil olmak üzere bazı yeni donanımlar elde etmek için harika bir yerdir. Şehrin hemen batısında, Mino’nun Legacy bölgesinde yer alan Knossos Sarayı kalıntılarını bulacaksınız. Bu alanda, sarayın aşağısındaki Minotaur odalarındaki kayıp babasını kurtarmaya çalışan Ardos adlı bir çocuk bulacaksınız. Mitleri ve Minotaurs görevini başlattığınızda, labirent hakkında daha fazla şey öğreneceksiniz ve erişimi açmak için madalyonu bulmanız gerektiğini keşfedeceksiniz.

Buradan, Suyun İçinde Kan, Geri Dönüşler ve Tam Daire dahil olmak üzere bölgedeki alt görevlerin yer aldığı Minotaurs ve Men görev serisine başlayacaksınız. Yol boyunca, Ardos’un babası, yerel tüccarların müttefikleriyle etkileşime girecek ve çocuğun mevcut bakıcısına yardımcı olacaksınız. Bekçiyi kapsayan görev dizisi, Kosmos Kültüne üye olan Kılıçbalığı ile sizi geçecek. Bu görevleri tamamladıktan sonra, Minotaur’un labirentinin anahtarını alacaksınız. Labirenti keşfederken, Ardos’un babasının cesedini bulacaksın, uzun bir zaman sonra da mitolojik yaratığın karşısına çıkacaksın.

Minotaur ile yapılan savaş oldukça zorlayıcı olabilir, bu da başarılı bir şekilde ilerlemesini sağlamak için en az 40 seviyesinde olmanızı gerektirir. Bu savaşta, Minotaur’un saldırılarının çoğunu atlatmak ve savunmasız olduğu zaman bir açılış için uğraşmak zorunda kalacaksınız. En güçlü hamlesi, gelecek görebileceğiniz bir koç saldırısıdır. Canavar, bir tıkanıklığa karşı konduğunda da kendini vurabilir, içeri girip katı bir vuruş yapmanıza izin verir. Uzakta kalmak ve saldırabilmek de, canavara karşı üstünlük elde etmenin etkili bir yoludur. Minotaur’u yendikten sonra, bir sonraki nesneyi ve Minotaur’un Labrys’i olarak bilinen yeni bir efsanevi balta alacaksın.

 

Medusa Nerede Bulunur?

Son mitolojik canavar için haritanın kuzeydoğu köşesinde bulunan Midilli adasına gitmeniz gerekecek. Oyunun bu noktasında, Odyssey’nin en zor bölgelerinden biri olan bu adaya gitmeden önce ana hikayeyi tamamlamış olacaksınız. Maceraya başlamak için adanın güneybatı sahilinde yer alan Petrified Vadisi’ndeki Eresos kasabasına gidin. Şehirde, Bryce adında bir kadın NPC bulacaksınız. Onunla konuştuktan sonra, Taşralı Tapınağında sevgilisini bulmakla görevlendiren Stone Garden Romancing görevine başlayacaksınız. Tapınağın ve onun gizemlerinin daha fazlasını öğrendikten sonra, Medusa’ya giden yolu açmak için tüm alt-görevleriyle birlikte Yılan Gölgeler adlı yeni görev gerekir.

Bu yan görevlerin bitmesi biraz zaman alacak, çünkü onlar Midilli’de ve yakındaki Sakız Adasında seyahat edecekler. Bir görev, hepsi ölümcül okçular ve vahşi savaşçıları olan kadın avcılarla dolu bir köye sızıyor. Ancak, efsanevi hayvanlar için avı içeren Artemis görev hattını tamamladıysanız, bu misyondaki seçimleriniz, köyün lideri olmanıza izin vererek, gelip gitmenize izin vermeyebilir. Diğer görev ise, Medusa’yı öldüren mızrakları ele geçirdiği şüpheli iddialarını yapan bir maceraperestin peşine düştün. Gerekli adımları tamamladıktan sonra Medusa’nın inişine giden yolu açmak için tapınağa geri dönün.

Medusa’ya karşı savaş Odyssey’nin en zorlu ve karmaşık karşılaşmasıdır. Onun yanında bir taş paralı askerle birlikte savaşmayı seçen Medusa, ağır hasara uğrayan hava saldırılarını da ararken, sizi hedef olarak – yani sizler – çarpıtabilir. Koruyucu kalkanını kaldırmak için, onun gözü korkutucu bakışlarını ve sihir saldırılarını önlerken gardiyanlarını ortadan kaldırmanız gerekir. Oda boyunca, gözlerinden güvenli koruma sağlayan çeşitli taş sütunlar vardır. Minyonları çıkardıktan sonra, canavar ona zarar verebilecek ve ona doğrudan zarar verebileceksin. Bu sırada, Medusa arena etrafında ışınlanacak ve aralıklı bir enerji saldırısı ile hemen takip edecek. Bu uzun bir kavga olacak, bu yüzden sabırlı olun ve hem menzilli hem de yakın mesafeli saldırıların belli bir ritmi ile oynayın ve sonunda Odyssey’in en zor patronunu çıkaracaksınız – size son eser ve efsanevi kılıç Harpe Perseus.

Leave a Reply